"Fənərbaxça" və "Çelsi" qalib gəldi, "Beşiktaş" qələbəni əldən verdi - YENİLƏNİB

168 dəfə oxunub
"Fənərbaxça" və "Çelsi" qalib gəldi, "Beşiktaş" qələbəni əldən verdi - YENİLƏNİB

Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 4-cü turunun oyunları keçirilib.

Faktor.az xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.

Qonşu Türkiyənin təmsilçiləri fərqli nəticələrə imza atıb. “Fənərbaxça” evdə “Anderlext”i məğlub etməklə 1/16 finala daha da yaxınıaşıb.

“Beşiktaş” isə “Genk”lə səfər matçında qələbəni matçın sonlarında əldən verib. “Sevilya”ya müqavimət göstərməyə çalışan “Akhisar”da son dəqiqələrdə buraxdığı qolla uduzub. Bununla da Superliqa təmsilçisi 1/16 final şansını itirib.

Azərbaycan çempionu “Qarabağ”ın E qrupundakı rəqibləri “Arsenal”la “Sportinq” Londonda üz-üzə gəlib. Görüş qolsuz bərabərliklə başa çatıb və İngiltərə klubu 1/16 finala vəsiqəni təmin edib.

“Bayer”, “Sürix”, “Çelsi”, “Ayntraxt” və Zareb “Dinamo”su bu vəzifənin öhdəsindən gəlib.

Tur “Ayntraxt”, “Zalsburq”, Zaqreb “Dinamo”su və “Çelsi”nin ardıcıl 4-cü qələbəsi ilə əlamətdar olub. İtkisiz irəliləyən komandalar xal hesabını 12-yə çatdırıb.

UEFA Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, 4-cü tur

8 noyabr

A qrupu

“Ludoqorets” (Bolqarıstan) - AEK (Kipr) – 0:0

“Bayer” (Almaniya) - “Sürix” (İsveçrə) – 1:0

Yadvay, 60

1.

Sürix

4

3

0

1

5-3

9

2.

Bayer

4

3

0

1

10-7

9

3.

Ludoqorets

4

0

2

2

3-5

2

4.

AEK

4

0

2

2

3-6

2

B qrupu

“Seltik” (Şotlandiya) - “Leyptsiq” (Almaniya) – 2:1

Tierni, 11, Eduard, 79 – Aqustin, 78

“Rusenborq” (Norveç) - “Zalsburq” (Avstriya) – 2:5

Adeqbenio, 52, Yensen, 61 - Minamino, 5, 19, 45, Qulbrandsen, 37, Hovard, 57-ö.q.

1.

Zalsburq

4

4

0

0

14-5

12

2.

Leyptsiq

4

2

0

2

8-6

6

3.

Seltik

4

2

0

2

4-6

6

4.

Rusenborq

4

0

0

4

3-12

0

C qrupu

“Slaviya” (Çexiya) -  “Kopenhagen” (Danimarka) – 0:0

“Bordo” (Fransa) -  “Zenit” (Rusiya) – 1:1

Kamano, 35-p. – Zabolotni, 72

1.

Zenit

4

2

2

0

5-3

8

2.

Slaviya

4

2

1

1

2-1

7

3.

Kopenhagen

4

1

2

1

3-3

5

4.

Bordo

4

0

1

3

3-6

1

D qrupu

“Fənərbaxça” (Türkiyə) -  “Anderlext” (Belçika) - 2:0

Valbuena, 71, Frey, 74

“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Spartak (Trnava, Slovakiya) – 3:1

Qoyak, 22, Kadlets, 36-ö.q., Orsiç, 80 -  Çanturişvili, 72

1.

Dinamo

4

4

0

0

11-3

12

2.

Fənərbaxça

4

2

1

1

7-7

7

3.

Spartak

4

1

0

3

3-7

3

4.

Anderlext

4

0

1

3

3-7

1

E qrupu

“Vorskla” (Ukrayna) - “Qarabağ” (Azərbaycan) – 0:1

Araz Abdullayev, 12-p.

 “Arsenal” (İngiltərə) - “Sportinq” (Portuqaliya) – 0:0

1.

Arsenal

4

3

1

0

8-2

10

2.

Sportinq

4

2

1

1

4-2

7

3.

Vorskla

4

1

0

3

4-7

3

4.

Qarabağ

4

1

0

3

1-6

3

F qrupu

“Betis” (İspaniya) - “Milan” (İtaliya) – 1:1

De Çelso,12 – Suso, 62

“Olimpiakos” (Yunanıstan) - “Düdelanj” (Lüksemburq) – 5:1

Torosidis, 6, Fortunis, 15,36, Xristodolopou,26, Koka, 70 – Sinani, 69

1.

Betis

4

2

2

0

6-2

8

2.

Milan

4

2

1

1

6-4

7

3.

Olimpiakos

4

2

1

1

8-4

7

4.

Düdelanj

4

0

0

4

1-11

0

G qrupu

“Spartak” (Moskva, Rusiya) - "Reyncers” (Şotlandiya) - 4:3

Melqareyo, 22, Qoldson, 35-ö.q. Adriano, 58, Hanni, 59 - Yeryomenko, 5-ö.q.,, Kandelas, 27, Midlton, 41

“Rapid” (Vyana, Avstriya) - “Vilyarreal” (İspaniya) - 0:0

1.

Vilyarreal

4

1

3

0

10-5

6

2.

Reyncers

4

1

2

1

8-7

5

3.

Spartak

4

1

2

1

7-8

5

4.

Rapid

4

1

1

2

3-8

4

H qrupu

“Apollon” (Kipr) - “Ayntraxt” (Almaniya) - 2:3

Zelaya, 71, 90-p. - Yoviç, 17, Haller, 55, Qaçinoviç, 58

“Latsio” (İtaliya) - “Marsel” (Fransa) - 2:1

Parolo, 45, Korrea, 55 - Tauvin, 60

1.

Ayntraxt

4

4

0

0

11-4

12

2.

Latsio

4

3

0

1

8-7

9

3.

Marsel

4

0

1

3

5-9

1

4.

Apollon

4

0

1

3

5-9

1

I qrupu

“Genk” (Belçika) - “Beşiktaş” (Türkiyə) - 1:1

Berqe, 88 - Kuarejma, 16

“Malmö” (İsveç) - “Sarpsborq” (Norveç) - 1:1

Antonsson, 67 - Mortensen, 63

1.

Genk

4

2

1

1

8-6

7

2.

Malmö

4

1

2

1

4-4

5

3.

Sarpsborq

4

1

2

1

6-6

5

4.

Beşiktaş

4

1

1

2

6-8

4

J qrupu

“Akhisar” (Türkiyə) - “Sevilya” (İspaniya) - 2:3

Vural, 58, Ayık, 78 - Nolito, 12, Muriel, 38, Baneqa, 87-p.  

“Krasnodar” (Rusiya) - “Standard” (Belçika) - 2:1

Süleymanov, 79, Vanderson, 82 - Qonzales,19

1.

Sevilya

4

3

0

1

15-5

9

2.

Krasnodar

4

3

0

1

6-4

9

3.

Standard

4

2

0

2

6-9

6

4.

Akhisar

4

0

0

4

3-12

0

K qrupu

“Astana” (Qazaxıstan) - “Yablonets” (Çexiya) - 2:1

Enrike, 18, Postnikov, 88 - Maevski, 40-ö.q.

 “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) -  “Renn” (Fransa) - 3:1

Verbiç, 12, Nikolenko, 68, Şaparenko, 72 – Siebatçeu,89

1.

Astana

4

2

2

0

7-4

8

2.

Dinamo

4

2

2

0

9-6

8

3.

Renn

4

1

0

3

4-8

3

4.

Yablonets

4

0

2

2

5-7

2

L qrupu

BATE (Belarus) - “Çelsi” (İngiltərə) - 0:1

Jiru, 52

“Vidi” (Macarıstan) - PAOK (Yunanıstan) - 1:0

Milanov, 50

1.

Çelsi

4

4

0

0

6-1

12

2.

Vidi

2

2

0

2

3-3

6

3.

PAOK

4

1

0

3

4-5

3

4.

BATE

4

1

0

3

4-8

3

 

 



Redaktorun seçimi